Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:14
 
65 YAŞ ÜSTÜNE ÜCRETSİZ ULAŞIM DURDURULDU
Bolu Belediyesi, Bolu İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar kapsamında toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanan 65 yaş üstü kişilere yönelik uygulamanın tedbir amaçlı geçici süreyle durdurulduğunu duyurdu.
GÜNDEM Haberi
65 YAŞ ÜSTÜNE ÜCRETSİZ ULAŞIM DURDURULDU

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmekte olup  Covid-19 salgınında en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanların üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit etmesi üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu, geçtiğimiz günlerde toplanarak korona virüse karşı alınan tedbirleri yayınladı. Alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar için kolaylıklar sağlanacağı bildirilmişti.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni karar ise Bolu Belediyesi tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Yeni alınan kararlar kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşımadan yararlanamayacağı ifade edilen duyuruda, “İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın ücretsiz toplu taşıma faydalanma hakları ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur. Halkımıza önemle duyurulur” ifadeleri kullanıldı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 65, YAŞ, ÜSTÜNE, ÜCRETSİZ, ULAŞIM, DURDURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı