Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 12:20
 
BAİBÜ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR
YÖK Başkanlığı’nın açıklamalarının ardından daha önce hazırlıklarını tamamlayarak vaka sayılarındaki iyileşmeyi bekleyen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyı eğitim modeli duyurusuna göre bazı fakültelerin öğrencilerini yüz yüze eğitim için Bolu’ ya çağırdı.
EĞİTİM Haberi
BAİBÜ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi senatosunda alınan kararla yüz yüze eğitime başlıyor. BAİBÜ Hibrit (Karma) Eğitim Modeli ile 5 fakülte ve 2 yüksekokulda Bahar Döneminde eğitim – öğretime başlayacak.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun ve Yüksek Öğretim Yürütme Kurulunun 17.02.2021 tarihli toplantısında alınan kararlar çerçevesinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi senatosunun 18.02.2021 tarihinde almış olduğu kararlar uyarınca 2020 – 2021 Bahar Yarıyılı içinde uygulanacak eğitim modeline göre;

2020-2021 Bahar Yarıyılı dersleri, daha önce ilan edilen akademik takvime uygun olarak yapılacak.

2020-2021 Bahar Yarıyılı yılında Hibrit (Karma) Eğitim Modeli ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilecek.

Aşağıdaki tabloda belirtilen akademik birimlerde yer alan bölüm ve programların uygulama dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak, tüm sağlık tedbirleri alınarak ve yeterli sayıda gruba ayrılarak yüz yüze yapılacak. Bu birimlerdeki teorik derslerin yüz yüze veya uzaktan öğretim ile yapılması ile ilgili hususlar akademik birimler tarafından belirlenecek olup, gerekli duyurular ise ilgili birim tarafından yapılacak.

YÜZ YÜZE VEYA HİBRİT (KARMA) EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPACAK BÖLÜM/PROGRAM VE SINIFLAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAİBÜ, YÜZ, YÜZE, EĞİTİME, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı