Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 15:00
 
Doğanay'dan Özcan'a Suç Duyurusu
AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, belediyeye işe alımlarda engelleme yaptığı iddiasıyla telefon numarasını şehir merkezindeki billboardlara afiş olarak astıran Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında açıklama yaptı ve Özcan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Doğanay'dan Özcan'a Suç Duyurusu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün yaptığı açıklamayla İŞKUR aracılığı ile belediyeye 200 işçi almak istediklerini fakat AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın bunu engellendiğini iddia etmişti. Başkan Özcan, basın açıklamasının ardından üzerinde AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın cep telefonu numarasının da bulunduğu afişleri şehrin farklı noktalarında bulunan billboardlara astırdı. Nurettin Doğanay ise, vatandaşların kendisini araması sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmayla birlikte afişler gece yarısı billboardlardan kaldırıldı.

“Bu yapılan ahlaksızlıktır”

Olayla ilgili AK Parti İl Başkanlığı'nda bugün basın açıklaması düzenleyen Doğanay, yapılanın tamamen  ahlaksızlık olduğunu belirterek, "İl Başkanı olduğum ilk günden bu yana hep ahlaki ve insani değerleri ön planda tutarak siyasi çizgimi sürdürmeye çalıştım. Ama dün açık açık ismim ve kullandığım cep telefonu numaram billboardlara asılarak, Bolu Belediyesi'nde işe başlayacağı sözüne karşılık umut besleyen insanlara, işe başlayamamalarının sebebi olarak hedef gösterildim. Seçim öncesi seni işe alacağım yalanıyla insanlardan oy devşiren, onların hayalleri ile oynayan Tanju Özcan'ın beni hedef gösteren bilboardalar asması, telefon numaramı vermesinin tek kelimeyle izahı vardır, ahlaksızlıktır. Gece yarısı evimde çocuklarımla, ailemle otururken arandığımda bana edilen hakaretler, tehditler ve bunun sonucunda ailemin yaşadığı tedirginliğin, korkunun, yaşadıkları ruhsal durumun hesabını kim verecek?" dedi.

Doğanay, İŞKUR ile ilgili iddialara ise Cumartesi günü düzenlenecek olan İl Danışma Meclisi'nde cevap vereceğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğanay'dan, Özcan'a, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı