Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 14:43
 
Döndükçe baş döndüren lezzet
Döner deyince hepimiz için akan sular durur öyle değil mi? Tok olanı acıktırır, aç olanın midesini kazır kokusu... Hele bir de en şahanesine denk geldiyseniz adeta bir lezzet şöleni yaşanır. Bolu’da döner yiyebileceğiz yer çok fazla olabilir ama en iyisini yiyebileceğiz nokta elbette ki Çakmaklar caddesinde yer alan Hasan Usta’dır.
DİĞER Haberi
Döndükçe baş döndüren lezzet

Hasan Usta’da; önce etler özenle seçilir, sinirlerinden arındırılır, adeta bir kağıt edasında incecik kesilir, dana ve kuzu kuyruk yagi ile yapılan döner en az 24 saat marine edilir. Adeta bir kitap gibi etler dizilir, kestikçe yaprak döner haini alır.
İşletmeci Mücahit Sarıer’e dönerin lezzetini sorduğumuzda “ Öncelikle şunu belirtmek isterim ki halkımızın gösterdiği ilgiden ötürü herkese teşekkür ederim. Dönerimizi bir tadan bir daha vaz geçemiyor. Değerli misafirlerimize dönerin en iyisini, etin en lezzetlisini yedirmek için çıktığımız bu yolda en çok merak edilen soru hiç şüphesiz yaprak dönerimizin sırrı. Sırrımız aslında çok basit. Geçmişten bu yana işini severek yapan, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan, bu yolda kararlı bir şekilde ilerleyen bir ekibin, gelen misafirlerin damaklarında muhteşem bir lezzet bırakmaya çalışmasıdır.  İş yerimizde usta eller en güzele ulaşmak için etlerimizi özenle seçilir ve sevgi ile marine edip tam kıvamında pişirilir, lezzet yakalanır. Fırınımızdan çıkan sıcak lavaş ile buluşur ve lezzet bu noktada zirve yapar. Lezzette gösterdiğimiz titizliği serviste de gösteriyor olmamız müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. Tekrardan lezzetlerimize, özellikle dönerimize gösterilen ilgiden dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Döndükçe, baş, döndüren, lezzet,
Yorumlar
Haber Yazılımı