Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 21:38
 
ESEN GRUP MERMER MOBİLYADA DA ÇOK İDDİALI
Mermer ve granit alanında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Esen Grup Granit mobilya alanında da Marka Mobilya ile kurduğu bağ ile bu alanda da lider olmayı hedefliyor.
EKONOMİ Haberi
ESEN GRUP MERMER MOBİLYADA DA ÇOK İDDİALI

Esen Grup Mermer yönetim kurulu başkanı Hakan Esen ile 2020 yılı hedeflerini konuştuk. Son teknoloji ile kurduğu tesisin sadece Bolu’ya değil tüm bölgeye hizmet etmeye başladığını belirten Hakan Esen;  çok yakında açılacak olan showroom ve mermer depolama merkezi ile de bu sektöre yeni bir soluk kazandıracaklarını belirtti. Esen konuşmasında “ 2019 yılında Esen Grup adı altında mermer sektörüne hızlı bir giriş yaparak sektörün hem en kaliteli iş yapan mermer firması hem de bu alanda en hızlı büyüyen şirketi haline geldik. Bu ivmemizi kaybetmemek adına rekabetçi bir yapıyla neler yapabilir diye düşünmeye ve Ar-Ge çalışmalarına hız verdik. Bu bağlamda mermeri ve graniti mobilya ile nasıl bir bütün haline getirebiliriz diye uzun zamandır üzerinde çalışıyorduk. Marka Mobilya ile yaptığımız iş birliği ile artık mobilya alanında da vaz geçilmez ve yenilikçi olmayı hedefliyoruz.

 

Özellikle mutfak tezgâhı ve mutfak dolabı bütünlüğü üzerinde duruyoruz. Bolu’da olmayanı getirmek adına Ankara’dan anlaşmış olduğumuz ve bayilik aldığımız kapak firmalarıyla çalışmalar yaparak müşterilerimize daha fazla seçenek sunuyoruz. Geniş ürün yelpazemizi çok yakında hizmete girecek showroomumuzda müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Sıra dışı değişik ve müşterilerimize özel tasarım ve uygulamalar ile hizmetlerimizi sürdüreceğiz ” ifadelerini kullandı.

Esen Gruptan yeni yatırım ve istihdam müjdesi

Esen Grup Yönetim Kurulu başkanı Hakan Esen açıklamalarının devamında showroomun yanı sıra tüm bölgeye hitap edecek bir mermer depolama merkezi kuracaklarını belirterek, yeni yatırımın müjdesi verdi. Esen “ Sakarya’dan Trabzon’a kadar olan bölgede herhangi bir mermer deposu yok. Çevre illerdeki küçük işletmeler çok fazla nakliye ödeyerek mermerlerini tedarik ediyorlar. Nakliye farkından dolayı da fiyatlar artıyor ve bu durum da müşterilere yansıtılıyor. Biz müşterilerin daha uygun fiyatta ihtiyaçlarını karşılamaları için ve Bolu’ya yeni yatırımlar kazandırmak adına bölgenin tam ortası konumunda olan ilimize bir mermer depolama alanı oluşturma kararı aldık. 2020 yılı son çeyreğinde açılmasını düşündüğümüz bu tesiste onlarca arkadaşımıza yeni istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Kazanan Bolu olacak.” diyerek sözlerini sonlandırdı.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESEN, GRUP, MERMER, MOBİLYADA, DA, ÇOK, İDDİALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı