Haber Detayı
24 Ocak 2021 - Pazar 11:21
 
“KİMSE UĞUR MUMCU’NUN AÇTIĞI YOLDAN YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZ”
CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu Gazeteci Uğur Mumcu’nun ölümünün 28. Yılında bir anma mesajı yayınlayarak; “Usta gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu karanlık eller tarafından haince katledilişinin 28. yılında saygı ve özlemle anıyorum” dedi.
GÜNDEM Haberi
“KİMSE UĞUR MUMCU’NUN AÇTIĞI YOLDAN YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZ”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Anma Töreni ve Yenilenen Uğur Mumcu Parkı Açılışı yapılacağını da belirterek Bolululara davette bulundu.

“UĞUR MUMCU BİR AYDINDIR, BİR ÇALIŞANDIR, BİR EMEKÇİDİR”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Gazeteci Uğur Mumcu’nun ölümünün 28. Yılına ilişkin yayımladığı anma mesajında; “ Gazeteci Uğur Mumcu,  Bir Seslenişinde ‘Vicdan sustu, hukuk sustu, insanlık sustu, göz göre göre öldürüldük. Vurulduk Ey Halkım, unutma bizi’ dizelerine yer veren insan olmanın ötesinde unutulmaz bir kişiliktir. Uğur Mumcu bir bilim insanıdır, bir gazetecidir, bir aydındır, bir çalışandır, bir emekçidir, bir Kuvayı Milliyecidir. Hainler onu yok etmeye çalıştılar ama düşünceleriyle yaşıyor. Onu her yıl anıyoruz, saygıyla anıyoruz, sevgiyle anıyoruz, anmaya da devam edeceğiz. Onun bütün düşüncesi yolsuzluklardan arınmış demokratik bir Türkiye’ydi. Aynı amacı, aynı çerçevede sürdürüyoruz, mücadelesini yapıyoruz, kavgasını veriyoruz. Hiç kimse Uğur Mumcu’nun açtığı yoldan yürüyüşümüzü engelleyemez. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“BOLU HALKINI DAVET EDİYORUM”

Başkan Karsu, Bolu Belediyesi tarafından yenilenen Uğur Mumcu Parkı’nın açılışının 25 Ocak’ta yapılacağını hatırlatarak; “Bolu Belediyemiz tarafından 25 Ocak Pazartesi (bugün) saat 11.00’de Anma Töreni ve Yenilenen Uğur Mumcu Parkı Açılışı yapılacaktır, Uğur Mumcu Parkı’nda yapılacak olan törene tüm Bolu halkını davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KİMSE, UĞUR, MUMCU’NUN, AÇTIĞI, YOLDAN, YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ, ENGELLEYEMEZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı