Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 21:25
 
PANDEMİ KURULUNDAN KORONA NOTLARI
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla oluşturulan il pandemi kurulları bugün sabah saat dokuzda Bolu Valiliği’nde gerçekleştirildi. Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı.
GÜNDEM Haberi
PANDEMİ KURULUNDAN KORONA NOTLARI

İl pandemi kurulunca alınan kararlar ise şöyle:

*Bolu İl Sağlık Müdürlüğü 112 ekiplerince Bolu terminallerinde sağlık çadırı kurulmuş olup ateş ölçümü ve sağlık taraması başlatılmıştır.

*Bolu il sınırlarından ilimize girişlerde oluşturulan güvenlik noktalarında Emniyet ve Jandarma ekipleri ile beraber sağlık ekiplerimizce ateş ölçümü ve sağlık taraması uygulamasına geçilmiştir.

*İlimizde “Pandemi Hastanesi” statüsünde hizmet veren İzzet Baysal Devlet Hastanemiz ve İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanemizde hasta ziyaretleri, hastalarımızın ve sağlık personelimizin korunması amacıyla kaldırılmıştır.

*İlimizde bulunan cezaevi kampüsüne uzman doktorlar ihtiyaç halinde görevlendirilmiştir. Böylelikle çalışan personel ve hükümlü tutukluların yerinde muayenesi planlanmıştır.

İlimizde bulunan tüm hastanelerimizde fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza ihtiyacı olan koruyucu ekipmanlarımız verilmekte ve yeteri kadar malzeme ve ilaç, stoklarımızda bulunmaktadır.

*Fedakar sağlık çalışanlarımızın ilimizde bulunan misafirhanelerde konaklamaları Bolu Valiliğimizce sağlanmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PANDEMİ, KURULUNDAN, KORONA, NOTLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı