Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 17:27
 
SÜRÜCÜ KURSU SINAVI NASIL YAPILACAK?
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine kısıtlamalarda istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili ek genelge gönderdi. Genelgeye göre kısıtlamalardan muaf olacak yerler ve kişilerin listesi genişletildi.
- Haberi
SÜRÜCÜ KURSU SINAVI NASIL YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı’nın istisna olarak belirlediği kişileri yayınlamasının ardından sürücü kursları için MEB de 81 ile yazı gönderdi. Söz konusu yazıda 4 Ocak’tan itibaren sürücü kurslarında yüz yüze eğitimin başladığı söylendi. Uzun zamandır sürücü kurslarına gidenler, direksiyon sınavı nasıl yapılacak? ve ehliyet sınavı nasıl yapılacak sorusuna yanıt arıyordu.

EHLİYET SINAVI NASIL YAPILACAK?

Sürücü kurslarındaki sınavların sokağa çıkma yasağı nedeniyle hafta sonu yapılamadığının anlatıldığı yazıda, İçişleri Bakanlığı’ndan direksiyon ve teorik sınavlar için İçişleri Bakanlığı’ndan muafiyet istendiğini, bakanlığın bunu kabul ettiğini ve sürücü kursu sınavına gireceklerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağı söylendi.

Bu kapsamda direksiyon sınavı ve teorik sınav için sürücü kursuna giden adaylar sokağa çıkma yasağından muaf olacak.

İlimizin önde gelen sürücü kurslarından biri olan Ekol Sürücü Kursu sahibi Kadri Samet Sapmaz ilgili genelge için “ pandemi sürecinde zor zamanlar geçirmeye devam ediyoruz. Mevcut kursiyerlerimizin sınavları birkaç aydır ertelenmişti. Son genelgeye göre önümüzdeki hafta sonu itibari ile sınavlarımızı düzenleyebileceğiz. Günde 12 öğrenci ile hafta sonu boyunca sınavlarımız devam edecek. Buradan tüm kursiyerlerimize bu takvimi de açıklamış olalım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÜRÜCÜ, KURSU, SINAVI, NASIL, YAPILACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı