Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 15:12
 
Tespitler Aralıksız Devam ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı’nca uygulanan Hayvancılık Desteklemeleri kapsamında, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler, Anaç Koyun Keçi ve Sürü Yöneticisi (Çoban) İstihdam Desteklemeleri başvurunda bulunan yetiştiricilerin küçükbaş hayvan tespit çalışmalarını sürdürüyor.
EKONOMİ Haberi
Tespitler Aralıksız Devam ediyor

Veteriner hekimler, hava sıcaklığının sıfırın altında seyreden sıcaklıklarda koyun ve keçi tespit çalışmalarını devam ettiriyor. Yılsonunda birlikleri aracılığıyla müracaat eden yetiştiricilerin anaç koyun keçileri ile çoban desteklemesi için şahsen müracaat eden yetiştiricilerin anaç küçükbaş hayvanları yerinde tek tek kontrol edilerek tespit çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;

"Başvuruların yılsonuna gelmesi ve kısıtlı zaman dilimi sebebiyle üreticilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına Müdürlüğümüz Veteriner hekimleri kar kış demeden görevlerini özveri ile îfa etmekte ve elde edilen verileri sisteme zamanında girmektedirler. Tespitlerin yanında üreticilerimize hayvan bakımı ve sağlığı hakkında da bilgiler aktarılarak üretim sezonunda yaşanabilecek kayıpların ve zararları minimuma indirmeye çalışılmaktadır. Tespit çalışmaları 10 Şubat'a kadar devam edecek olup İşletme başı 5.000 TL çoban desteği ve küçükbaş hayvanlar için hayvan başı 25 TL destekleme ödemesi almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Sürüsünü büyütenlere ve yenileyen üreticilerimizin geçtiğimiz yıla ait kuzuları da hayvan başı 100 TL destekleme ödemesi almaya hak kazanacaktır. Üreticilerimize bereketi, kazancı bol kayıpsız ve zararsız bir yıl diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tespitler, Aralıksız, Devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı