Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 14:10
 
GENÇ ÜLKÜCÜLER KÜTÜPHANEDE KAMPA GİRDİ
Bolu Ülkü Ocakları Ortaöğretim teşkilat üyeleri, İl Halk Kütüphanesi giderek kitap okuma etkinliği düzenlediler. Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, “Sokağa terk edecek tek bir gencimiz yok. Biz gençlerimizin boş zamanlarında kahve köşelerinde değil, kütüphanede kitap okumasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
KÜLTÜR Haberi
GENÇ ÜLKÜCÜLER KÜTÜPHANEDE KAMPA GİRDİ

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül’ün talimatı sonrası, Ortaöğretim teşkilat mensupları İl Halk Kütüphanesi’nde kampa girdi. Yarıyıl tatilinde teşkilat mensuplarının başta Erol Güngörü, Galip Erdem, Hüseyin Nihal Atsız ve Cengiz Aytmatov gibi yazarlara ait kitapları okuyacak olan teşkilat mensupları, haftanın en az iki günü kütüphaneye gidecekler.

“BİZLER TÜRK GENÇLİĞİNİ SOKAĞA TERK EDEMEYİZ”

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, “Yarıyıl tatili süresinde gençlerimizin boş vakitlerinde sokaklarda dolaşmaları yerine, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarına ait kitapları okumalarını istiyoruz. Bu nedenle Orta Öğretim Teşkilatımız tarafından İl Halk Kütüphanesi’nde kamp düzenleniyor. Teşkilat mensuplarımız, Eğitim Birimi ve Ortaöğretim Birimi tarafından belirlenen kitapları bu kamp döneminde okuyacaklar ve kütüphaneye gelen vatandaşlarımıza da tavsiye edecekler. Bizler Türk gençliğini sokağa terk edemeyiz. Ülkemizin geleceğini oluşturan gençlerimizin Sosyal, kültürel ve eğitim yönünden donanımlı olması, her platformda ülkücü Türk gençliğinin örnek olmaları yönündeki çalışmalarımız devam edecektir. Rahmetli Alparslan Türkeş’in de ülkücü gençliğe hitaben ‘Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, onu kirletmeyin, lekelemeyin’ sözünü gençlerimizin kendilerine şiar edinmesi gerekmekte ve bu yolda son nefese kadar azmini ve kararlılığını sürdürmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, ÜLKÜCÜLER, KÜTÜPHANEDE, KAMPA, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı