Haber Detayı
03 Nisan 2021 - Cumartesi 15:58
 
İSMAİL AKGÜL GÖREVİ DEVRETTİ
Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, başkanlık görevini Bolu Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Cihan Özkalem’e teslim etti.
GÜNDEM Haberi
İSMAİL AKGÜL GÖREVİ DEVRETTİ

Haber: Ali Çağrı Demirtaş

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, başkanlık görevini Bolu Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Cihan Özkalem’e teslim etti. Cihan Özkalem, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın katılımıyla görevi devraldı.

Törene; Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, mevcut Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül ve ülkü ocakları üyeleri katıldı.

Devir teslim töreni öncesinde bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları olarak hedeflerinin Türk gençliğini yetiştirmek olduğunu söyleyerek, “Bugün Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı’nın devir teslim törenini gerçekleştireceğiz. Biz 50 yılı aşkın bir süreden beri ciddi bir mücadele veriyoruz. Şehitlerimiz, gazilerimiz, hapishanelere girip orayı taş medreseye çeviren ağabeylerimiz oldu. Kanımızla canımızla bu vatanı çok şükür ayakta tuttuk” şeklinde konuştu.

“DEVLET BAHÇELİ TÜRKİYE’Yİ BİRÇOK TEHLİKEDEN KURTARMIŞTIR”

Devlet Bahçeli’nin Başbuğ Alparslan Türkeş’ten aldığı emaneti layıkıyla yerine getirerek Türkiye’yi tehlikelerden koruduğunun altını da çizen Yıldırım, “Artık Milliyetçi Ülkücü Hareket çok daha güçlü. Türkiye’yi yönetebilecek kadrolarıyla birlikte, Türkiye’yi Dünya’da temsil edebilecek birçok kadroya bugün sahip. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, Başbuğ’umuzdan almış olduğu emaneti çok güzel bir şekilde yerine getirerek Türkiye’yi birçok tehlikeden kurtarmıştır. Türkiye’nin bugün ve yarınlarda Lider Ülke olma konusunda temellerini atmıştır” dedi.

“BİZDE TÜRK GENÇLİĞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Türk Gençliğine ideal kazandırdıklarını ve sahip çıkıp geliştirdiklerini ifade eden Yıldırım, “Türkiye’nin önü açık. Çok daha iyi günlerin bizi beklediğinin farkındayız. Dünya da baktığımız zaman teknolojiniz, askeriniz, ordunuz ne kadar gelişirse gelişsin, iyi bir gençlik yetiştiremezseniz ve o gençliğe bir ideal kazandıramazsanız bir gün o topraklardan yok olup gidersiniz. O yüzden Ülkü Ocakları’nın kuruluş gayesinde Türk gençliğini yetiştirmek vardır. Bizde Türk gençliğini en iyi şekilde yetiştirdiğimizi düşünüyoruz” diyerek kuruluş gayelerini dile getirdi.

“HER ANLAMDA TÜRKİYE’NİN BİZE İHTİYACI VAR”

Alparslan Türkeş’in sözünü örnek aldıklarını söyleyen Yıldırım, “Türkiye’yi Lider Ülke konumuna taşıyabilmek için, Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in “Ülkücülük Türk milletini en kısa süreden, en kısa yolda modern devletlerin en ön seviyesini getirebilmek ülküsüdür” dediği için, biz Türkiye’yi geliştirmek zorundayız. Her anlamda Türkiye’nin bize ihtiyacı var. Eğer biz teknolojiyi iyi kullanamazsak, Türkiye’yi gelecekte en iyi ilk 10 ülke arasına sokamazsak, zaten bizim mücadelemizin anlamı kalmaz” ifadelerini kullandı.

“SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEY ÖNCÜLÜĞÜNDE ÜLKÜCÜ HAREKET 15 TEMMUZ DARBE GİRŞİMİNE DUR DEDİ”

Geçmişte yaşanan sorunları dile getirerek zor dönemlerden geçtiklerini de vurgulayan Yıldırım, “Geçmişte çok büyük badireler atlattık. Eğer 15 Temmuz gerçekleşseydi bizde aynı durumla karşı karşıya kalırdık. Çok şükür liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey öncülüğünde Ülkücü Hareket buna “Dur” dedi. Bugün o yüzden bizim önümüz daha açık” şeklinde konuştu.

“GÜNDE EN AZ 300 SAYFA KİTAP OKUMAK ZORUNDAYIZ”

Konuşmasına son olarak gençliğin alanında uzmanlaşması gerektiğini söyleyen Yıldırım, “Gençliğimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Çok okumalıyız. Kendimizi geliştirmek zorundayız. İşimiz, mesleğimiz ne olursa olsun asla okumaktan vazgeçmemeliyiz. Eğer bir alanda uzman olmak istiyorsak, günde en az 300 sayfa kitap okumak zorundayız. Bugün Türkiye, Dünya’da en az okumaya vakit ayıran ülkeler arasında. Ülkü Ocakları’nda biz bu alışkanlığı kazandırmak zorundayız. Ocağımız görevini yerine getirerek sosyal aktivitelerle Bolu’da ciddi bir önem kazanmıştır.” dedi.

Yıldırım, görevi devreden İsmail Akgül’e de teşekkür etti.

AKGÜL’DEN TEBRİK MESAJI

İsmail Akgül ise görevi Cihan Özkalem’e devrettikten sonra sosyal medya hesabından başarılar mesajı yayınladı. Akgül yayınladığı mesajda, “21 Nisan 2016 tarihinde atanmış olduğum Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevim, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdirleriyle sona ermiştir. Şanla, şerefle dolu beş yılı aşkın süre zarfında yılmadan Bozkurtça yanımda duran başta ailem olmak üzere, İl Ocak yöneticilerimize, İlçe Ocak Başkanlarımıza, Üniversite, Ortaöğretim ve Asena Teşkilatlarımıza, Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Başkanlarımıza, yöneticilerine, faaliyet ve çalışmalarımızda bizleri onure eden değerli Bolu Basınımıza, hayırsever İş insanlarımıza velhasıl desteklerini esirgemeyen tüm ülküdaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Görevi devralan ve altı yıldır Bolu Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı olan kıymetli kardeşim, dava arkadaşım, dostum Cihan Özkalem’e başarılar dilerim. Ezan ile gelip sela ile gideceğimiz fani dünyada istemeden gönül kırgınlığına sebep oldu isek hakkınızı helal etmenizi istirham eder, her daim Liderimizin, Genel Başkanımızın hizmeti ve emrinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Bolu’muzun yeni Uç beyi hayırlı uğurlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene. Var olsun Ülkü Ocakları” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSMAİL, AKGÜL, GÖREVİ, DEVRETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı