Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 11:58
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ
Bolu Valisi tarafından İl merkezindeki kamu hastanelerinde, özel hastanelerde ve üniversite hastanesinde görevli sağlık yöneticilerine ve personeline Yüksek performans ve başarıları dolayısıyla “Başarı Belgesi” verildi.
SAĞLIK Haberi
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

2020 yılı Mart ayından itibaren ülkemizi ve ilimizi de etkisi altına alan salgınla mücadelede her alanda emek sarf eden sağlık yöneticilerine ve personeline, Bolu Valiliği’nde düzenlenen program ile “Başarı Belgesi” verildi.

2020 yılı başında Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Mart ayından itibaren Ülkemizi de etkisi altına alan, birçok vatandaşımızla birlikte önemli kişileri ve sağlık çalışanımızı da kaybettiğimiz koronovirüse karşı mücadelemiz devam ediyor.

Bolu Valisi, Koronovirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadelede en ön safta, virüsle karşı karşıya, canları pahasına gece-gündüz mesai kavramı gözetmeden üstün gayret, fedakârlık ve yüksek performansları dolayısıyla Valilik Makamınca Başarı Belgesi verilmesi uygun görülen sağlık çalışanlarımızı temsilen 16 personele belgelerini verdi.

“VATAN İÇİN SAĞLIK NÖBETİ TUTAN KAHRAMAN SAĞLIK ORDUMUZ”

İl merkezindeki kamu hastanelerinde, üniversite hastanesinde ve özel hastanelerde görevli sağlık çalışanlarına verilen Bolu Valisi imzalı belgelerde “2020 yılı başında Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Mart ayından itibaren Ülkemizi de etkisi altına alan, birçok vatandaşımızla birlikte önemli sayıda sağlık çalışanımızı da kaybettiğimiz yeni tip koronovirüs  (COVİD-19)  salgınına karşı,  T.C. Devleti olarak tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde,  hep birlikte verdiğimiz tarihi mücadele kapsamında,  herkesin evinde kalması istenen bir süreçte,  bulaşma riskinin en fazla olduğu pozisyonlarda ve en ön safta,  virüsle karşı karşıya,  canları pahasına gece-gündüz mesai kavramı gözetmeden,  en yakınlarından dahi izole olarak,  “vatan için sağlık nöbeti tutan kahraman sağlık ordumuzun”  saygıdeğer bir üyesi olarak,  Valiliğimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla uyum,  koordinasyon ve diyalog içerisinde görevinizde göstermiş olduğunuz üstün gayret,  fedakârlık ve yüksek performansınız dolayısıyla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 122. maddesi gereğince başarı belgesi ile ödüllendirilmeniz uygun görülmüştür. Bilgilerinize rica eder,  aileniz başta olmak üzere sizi yetiştirenleri kutlar, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” denildi.

“MÜCADELENİN BAŞKAHRAMANLARI SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDIR”

Sağlık çalışanlarımızı temsilen 16 yönetici ve personele Başarı Belgelerini veren Bolu Valisi, “2020 yılı Mart ayı ortalarından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, Sağlık Bakanımızın organizesinde, İçişleri Bakanımızın etkin desteğiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Valiliğimizin koordinesinde çok önemli tedbirler alındı ve uygulandı. Şüphesiz ki koronavirüsle mücadelenin başkahramanları sağlık çalışanlarımızdır. Koronavirüse karşı hep birlikte verdiğimiz tarihi mücadelede herkesin evinde kalması istenen bir süreçte sağlık çalışanlarımız, gecesini gündüzüne katarak mesai mefhumu gözetmeksizin günlerce evlerinden, ailelerinden uzak, bulaşma riskinin en fazla olduğu pozisyonlarda salgınla mücadeleye öncülük ederek en ön safta yer aldılar” dedi.

“TEDBİRLERDEN KESİNLİKLE TAVİZ VERMEYELİM”

Bolu Valisi konuşmasını söyle sürdürdü; “Salgın yayılım tehlikesinin devam ettiği bu günlerde bizler de; başta sağlık çalışanlarının ve güvenlik güçlerimizin özverili çalışmalarına destek olmak için hem kendi sağlığımızı hem de toplum sağlığını korumak adına MASKE + MESAFE + TEMİZLİK kuralları, kalabalık ortamlarda bulunmama vb tedbirler başta olmak üzere devletimizin aldığı tedbirlere uyalım, uymayanları uyaralım ve bundan kesinlikle taviz vermeyelim. Ben inanıyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde Koronavirüsle yapılan topyekûn mücadelede zafer bizlerin olacaktır. Birlikte başaracağız.

Bu vesileyle bu güne kadar gerek pandemiyle mücadelede gerekse aşılama hizmetlerinde risk ortamında virüsle karşı karşıya en ön safta canları pahasına cansiparâne çalışan tüm sağlık personelimize, alınan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığının kontrolü noktasında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan başta güvenlik kuvvetlerimiz olmak üzere kamu kurum kuruluşlarımızda ve özel sektörde görevli çalışanlarımıza, STK’larımızın kıymetli üyelerine, köy/mahalle muhtarlarımıza üstün gayret, fedakârlık ve yüksek performanslarından dolayı şahsım ve Bolulu Hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Ayrıca pandemiyle mücadelede bugüne kadar alınan kurallara hassasiyet göstererek titizlikle riayet eden Bolulu hemşehrilerime gösterdikleri sabır, fedakârlık ve anlayışlarından dolayı teşekkür eder, sağlık ve afiyetler diliyorum. Bu süreçte kaybettiğimiz başta sağlık ve güvenlik personellerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına, mesai arkadaşlarına ve tüm milletimize baş sağlığı ve sabırlar temenni ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, ÇALIŞANLARINA, BAŞARI, BELGESİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı