Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 14:44
 
SİVİL İRADE PLATFORMUNDAN 104 AMİRALİN BİLDİRİSİNE TEPKİ
Bolu Sivil İrade Platformu, 104 emekli amiralin yayımladığı Montrö bildirisine tepki gösterdi. Platform adına açıklamayı yapan Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak, “Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklama, siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetindedir. Bu görmezden gelinebilecek bir durum değildir. FETÖ ayarlı açıklamanın tarihin kirli sepetine gönderileceğini ilan ediyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
SİVİL İRADE PLATFORMUNDAN 104 AMİRALİN BİLDİRİSİNE TEPKİ

HABER: ALİ ÇAĞRI DEMİRTAŞ

Sivil İrade Platformu tarafından, emekli amirallerin vesayet dönemine özlemlerini konu alan açıklamalarına karşı duydukları rahatsızlığı dile getiren bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı Sivil İrade Platformu adına Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak yaptı. Basın açılamasına Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve beraberindeki heyette katıldı.

“BU AÇIKLAMA MİLLETE MUHTIRA VERİLEN DÖNEMLERDEN KALMIŞ”

Emekli amirallerin yaptığı açıklamaya istinaden bu açıklamayı yaptıklarını söyleyen Ahmet Koçak, “Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi” sözlerini kullandı.

“SİYASETE VE MİLLET İRADESİNE MÜDAHALE ETME NİYETİNDELER”

Ayrıca emekli askerlerin milletin değerlerinden kopmuş olduğunun altını çizen Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Koçak, “Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilenmektedir. “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

“BU AÇIKLAMA GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”

Milletin bu açıklamayı yazıp yapanların, yazdıranların ve yayanların farkında olduğunu söyleyen Ahmet Koçak, “Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır” şeklinde konuştu.

“FETÖ AYARLI AÇIKLAMANIN TARİHİN KİRLİ SEPETİNE GÖNDERİLECEĞİNİ İLAN EDİYORUZ”

Bu açıklamada ki kirli niyetlerin 15 Temmuz’da olduğu gibi engelleneceği vurgusu yapan Koçak, “15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz” dedi.

“MİLLETİN EGEMENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKAN ŞEY 10 YILDA BİR YAPILAN DARBELERDİR”

Gerçekleşen darbelerle ülkenin kaynaklarının sömürüldüğünü ve dış devletlerin operasyon sahası haline geldiğinin de altını çizen Ahmet Koçak, “Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kaynaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur” ifadelerini kullandı.

“DARBELERİN VE İHANETİN KARŞISINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

15 Temmuz hatırlatması yapan Koçak, “Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe filmini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz” şeklinde konuştu.

“SORUŞTURMAYI YERİNDE BULUYORUZ”

Başlatılan soruşturmayı desteklediklerini de söyleyen Koçak, “Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz” sözlerini kullandı.

“TEK DEVLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK MİLLET”

Ülkülerinden de bahseden Ahmet Koçak, “Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet ülküsü içinde binlerce yıl birlik ve beraberlik içinde yaşamış olan milletimiz, aramıza nifak tohumları ekecek ve halkı karşı karşıya getirecek bu davranışlara her zaman gereken cevabı vermiştir, vermeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“ORDUMUZUN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Son olarak Platform olarak darbe imalı bildirileri asla kabul etmediklerini söyleyen Ahmet Koçak, “Bolu Sivil İrade Platformu olarak darbe imalı bildirileri kabul etmediğimizi, Devletimizin ve Peygamber Ocağı olan şanlı ordumuzun her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha beyan eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİVİL, İRADE, PLATFORMUNDAN, 104, AMİRALİN, BİLDİRİSİNE, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı